Nieuw: Baptiste Morizot - Manieren van Levend zijn

Nieuw: Baptiste Morizot - Manieren van Levend zijn

2 oktober 2025

Manieren van levend zijn van Baptiste Morizot is vertaald door Ilse Barendregt en verschijnt in de serie Wisselwerkingen.

Over het boek

Manieren van levend zijn bevat zes filosofische novelles die uiteenlopen van een verhaal over wolvensporen volgen in een verlaten Frans skigebied tot een onderzoek naar het beest in de mens aan de hand van Spinoza's Ethica. Het verbindende element tussen de teksten is de gedachte dat de wijze waarop we andere levende wezens waarnemen en begrijpen, heeft bijgedragen aan de huidige ecologische crisis.
Voor Morizot is het dan ook cruciaal om zijn filosofische inzichten te baseren op veldonderzoek en op ontmoetingen met andere levende wezens. Hij richt zich op de relaties tussen soorten, en stelt zich op als een diplomaat van de onderlinge afhankelijkheid door zich verre te houden van ‘het dierlijke’ opgevat als inferieure beestachtigheid dan wel superieure zuiverheid.
Morizots filosofie is evenzeer een praxis als een politiek van het levende, en dat is precies wat dit boek zo waardevol maakt.

Wisselwerkingen

Manieren van levend zijn verschijnt in de serie 'Wisselwerkingen'. In deze serie richten de auteurs de aandacht op de levende wezens om ons heen. Daarbij staat niet het menselijke perspectief centraal, maar de wijze waarop dieren, mensen, planten en oneindig veel andere organismen met elkaar verweven zijn en een wereld creëren.

Boek bestellen

Het boek is vanaf 7 oktober verkrijgbaar in de boekhandel en vanaf 3 oktober via de website van Octavo.
€ 29,50 (gratis verzending in NL) | 312 pagina's | ISBN 9789490334444